Približne 73% používateľov malo problémy s ukotvenými textami (anchor text = text použitý v spätnom odkaze) ešte predtým, než s nami začalo spolupracovať. Až 16% z nich budovalo takmer rovnaké odkazy (odkazy s rovnakým ukotveným textom). V súčasnosti je to už príliš veľa, pretože toto číslo by v súčasnosti malo byť menej ako 1%. Napr. kľúčové slovo „SEO“ by malo byť percentuálne zastúpené 1% zo všetkých odkazov, ktoré smerujú na stránku.

Ukotvené texty odkazov zohrávajú v SEO dôležitú úlohu. Z toho dôvodu by ste sa mali zamerať na svoj profil spätných odkazov a distribúciu prirodzených kotevných textov. Výsledky nášho prieskumu ukázali, že najefektívnejšie a najbezpečnejšie kotvy sú použitie URL adresy (40%) a značkové ukotvené texty (35%).

Napriek tomu sa tieto čísla môžu líšiť v závislosti od zamerania vášho podnikania. Takže pred implementáciou stratégie budovania odkazov si zistite, ako je na tom vaša konkurencia (analýza konkurencie). Stačí nás kontaktovať a my vám pomôžeme s manuálnou analýzou profilu spätných odkazov pri zohľadnení vašej konkurencie!

Tu je niekoľko tipov, ako vylepšiť svoje kotvy. Stačí sa ich držať a vyvarovať sa nadmernej optimalizácie. Iba tak budú vaše kotvy pôsobiť pre Google a ostatné vyhľadávače prirodzene.

Zabezpečte, aby boli všetky kotvy relevantné pre váš obsah. S využitím nástroja ScanBacklinks získate analýzu pre až 200 spätných odkazov zadarmo.

  • Diverzifikujte svoje ukotvené texty
  • Vyhnite sa spätným odkazom z neželaných webových stránok
  • Sledujte svoje kotvy (pomocou ScanBacklinks)
  • A v neposlednom rade získajte relevantné spätné odkazy z autoritatívnych zdrojov

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Pridajte sa do nášho mailing listu a získajte najnovšie správy a aktualizácie od nášho tímu.

Úspešne ste sa prihlásili na odber