V júli roku 2017 bolo oficiálne oznámené, že aplikáciu WhatsApp používa denne viac ako 1 miliarda ľudí. Áno, čítate dobre, miliarda s veľkým M. Títo používatelia tiež pošlú viac ako 55 miliárd správ … každý deň. Integráciou aplikácie WhatsApp možno docieliť toho, aby sa aj vaša WordPress stránka stala súčasťou týchto miliárd správ.

Okrem toho WhatsApp už nie je len pre telefóny – teraz už existujú aj aplikácie pre Mac aj Windows, ktoré robia z WhatsApp multiplatformu. V tomto príspevku sa pozrieme na niekoľko rôznych spôsobov, ako WhatsApp integrovať do redakčného systému WordPress. Hoci sa veľa možností neponúka, existuje niekoľko spôsobov, ako toho dosiahnuť. Dobrou správou je, že každý plugin alebo riešenie o ktorom sa zmienime je 100% zadarmo! Poďme sa na to pozrieť…

Akými spôsobmi možno integrovať WhatsApp do webstránky založenej na WordPresse?

Existuje niekoľko rôznych spôsobov. Po prvé, môžete implementovať základné tlačidlo, ktoré návštevníkom umožní zdieľať vaše príspevky prostredníctvom služby WhatsApp. Ukážeme vám dva spôsoby, ako toho dosiahnuť prostredníctvom:

  • Plávajúcej lišty zdieľania
  • Špeciálneho tlačidla WhatsApp

Okrem týchto dvoch metód podporujú WhatsApp aj mnohé pluginy, ktorými možno zabezpečiť zdieľanie obsahu na sociálnych sieťach. Pretože sme o takýchto pluginoch písali už v minulosti, nebudeme sa k nim vracať. Okrem zdieľania na sociálnych sieťach môžete WhatsApp využiť na nadviazanie rozhovoru s vašimi návštevníkmi. Samozrejme, takéto riešenie nie je vhodné pre každú web stránku – mimoriadne je však vhodné pre firemné web stránky, pretože vám umožňuje pokračovať v rozhovore aj po tom, ako niekto vašu stránku opustí.

Ukážeme vám, ako umožniť návštevníkom poslať správu WhatsApp prostredníctvom:

  • Bezplatného pluginu
  • Aktuálnej API aplikácie WhatsApp

Ako pridať plávajúce WhatsApp tlačidlo do vašej mobilnej web stránky

Pri tejto možnosti sa dozviete, ako pridať do mobilnej verzie vašich stránok plávajúci panel zdieľania WhatsApp.

Existuje bezplatný plugin KN Mobile ShareBar, ktorý okrem tlačidla WhatsApp pridáva tlačidlá Facebook a Twitter. Bohužiaľ, neexistuje spôsob, ako tieto tlačidlá zakázať bez zásahu do kódu pluginu.

Po nainštalovaní a aktivácii pluginu sa vaše tlačidlá automaticky zobrazia:

whatapp baner 1

Po kliknutí na tlačidlo WhatsApp, možno príspevok ihneď zdieľať prostredníctvom rozhrania WhatsApp API s pred vyplnenou správou:

WhatsApp API

Túto správu je možné upraviť v nastaveniach pluginu. Stačí prejsť do časti Nastavenia → KN Mobile Sharebar a upraviť požadovaný text:

whatapp sharebar

Pre vloženie dynamických informácií ako názov príspevku či adresa URL možno použiť krátkych kódov. A to je všetko, čo je potrebné urobiť! Nezabudnite, že tieto tlačidlá sa zobrazia iba používateľom na ich mobilných zariadeniach. Okrem toho, ak už používate nejaký doplnok pre sociálne zdieľanie, mali by ste zvážiť prípadné komplikácie s kompatibilitou v mobilnej verzii vašej web stránky.

Ako pridať dedikované tlačidlo WhatsApp do mobilu

Ak chcete riešenie, ktoré je úplne určené pre WhatsApp, môžete využiť bezplatného doplnok priamo od WhatsApp. Iba si uvedomte, že v porovnaním s predchádzajúcim riešením stratíte výhody plávajúcej lišty. Plug-in je super jednoduchý – po jeho inštalácii a aktivácii stačí prejsť do Nastavenia → Zdieľať príspevok na WhatsApp, ak chcete zapnúť tlačidlo zdieľania WhatsApp:

Keď mobilný používateľ klikne na tlačidlo, zobrazí sa výzva na otvorenie aktuálnej aplikácie WhatsApp. Jedinou nevýhodou je, že doplnok sa zobrazí rovnako ako v prípade desktopovej verzie, tak aj v prípade mobilného webu – a to aj napriek tomu, že tlačidlo funguje iba v mobilných zariadeniach:

Ak to chcete zmeniť, musíte upraviť CSS kód. Podarilo sa mi to skryť na ploche verzie môjho webu pomocou niečoho ako:

Ďalším bezplatným doplnkom, ktorý automaticky skryje tlačidlo pre používateľov počítačov, je tlačidlo zdieľania WhatsApp od spoločnosti Alex Moss. Zásuvný modul však nebol aktualizovaný tri roky, čo ma váhavo odporúča. Zdá sa však, že funguje dobre.

Ako pridať WhatsApp Live Chat do WordPress

Okrem sociálneho zdieľania môžete WhatsApp využiť na nadviazanie rozhovoru s návštevníkmi vašej stránky – prostredníctvom pseudo-live chatu.

Zdôrazňujem „pseudo“, pretože tlačidlo Live Chat dokáže rozhovor iba iniciovať. Po jeho spustení budete musieť pokračovať cez rozhranie WhatsApp.

Ak chcete do aplikácie WordPress pridať tlačidlo chatu WhatsApp, odporúčame bezplatný doplnok aplikácie WhatsHelp Chat Button.

Po nainštalovaní a aktivácii doplnku potrebujete prejsť na túto externú stránku, kde si vygenerujete kód tlačidla:

whatapp help

Na tejto stránke nezabudnite zvoliť aplikáciu WhatsApp na odosielanie správ a vyplniť ostatné informácie. V pravom dolnom rohu môžete zobraziť živý náhľad:

whatapp sprava

Po dokončení zadajte svoj email dole a kliknite na tlačidlo Získať kód tlačidla. Potom vložte tento kód do karty WhatsHelp na hlavnom paneli aplikácie WordPress:

whatapp pomoc

Po uložení zmien by ste mali vidieť tlačidlo chatu WhatsApp v živom vydaní vašej stránky:

whatapp api

Ako vytvoriť vlastné riešenie s rozhraním WhatsApp API

Ak vám žiadne z vyššie uvedených riešení nevyhovuje, môžete si vytvoriť vlastné tlačidlo za pomoci rozhrania WhatsApp API.

Všetko, čo musíte urobiť, je odkázať vaše tlačidlo na túto adresu URL:

https://api.whatsapp.com/send?phone=PHONENUMBERHERE&text=ENCODEDTEXTHERE

Príklad vytvorenia tlačidla Odoslať správu:

https://api.whatsapp.com/send?phone=123456789&text=Toto%20je%20a%20správa

Odošle WhatsApp správu na číslo „123456789“ so správou „This is a message“:

whatapp cislo

Ak máte problémy s kódovaním textu, môžete použiť nástroj, ako je tento.

Keďže všetko, čo musíte urobiť, je poskytnúť ľuďom jednoduchý odkaz, máte istú flexibilitu v prípade implementácie.

Čo dodať na záver?

WhatsApp je masovo populárny nástroj – čísla hovoria samé za seba. Keďže je s ním možné pracovať v rámci webových ako aj mobilných aplikácií, je multiplatformový. Integráciou aplikácie WhatsApp do programu WordPress môžete umožniť miliardám používateľov služby, aby sa s vami spojili a / alebo zdieľali váš obsah prostredníctvom aplikácie WhatsApp.

Ak už nejaký plugin sociálneho zdieľania využívate, je možné, že bude obsahovať aj WhatsApp tlačidlo. V opačnom prípade môžete použiť jedno z našich riešení na pridanie tlačidla WhatsApp do systému WordPress.

Okrem možnosti zdieľania sa môžete s návštevníkmi vašej stránky spojiť prostredníctvom chatu. K tomuto účelu sa hodia aplikácie WhatsHelp alebo WhatsApp API. Návštevníkom stránky tým umožníte, aby posielali správy priamo na vaše WhatsApp číslo.

Myslíte si, že majú chatovacie tlačidlá WhatsApp budúcnosť? Vzhľadom na popularitu WhatsApp sú pre návštevníkov vašej stránky minimálne zaujímavým prvokom.

Translate »

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Pridajte sa do nášho mailing listu a získajte najnovšie správy a aktualizácie od nášho tímu.

Úspešne ste sa prihlásili na odber