Kľúčové slová web stránok mávajú vo vyhľadávačoch rôzne pozície – lepšie aj horšie. Vplýva na to aj fakt, že lepšie stránky stúpajú nahor a horšie klesajú hlbšie. Dôležité je vedieť na akých pozíciách sú pri vyhľadávaní kľúčových slov práve vaše stránky.

 

ČO SÚ KĽÚČOVÉ SLOVÁ

Kľúčové slová vo vzťahu k SEO (Search Engine Optimization), sú myšlienky a témy, ktoré definujú obsah vašej webstránky. Sú to slová a frázy, ktoré zadávajú ľudia do vyhľadávača. Spoločné črty jednotlivých prvkov obsahu celej webstránky (obrázky, videá, texty…) v slovnom vyjadrení, to sú vaše základné kľúčové slová.

Ako majiteľ webstránky a tvorca jej obsahu chcete, aby kľúčové slová zodpovedali tomu, čo ľudia vyhľadávajú, aby mali čo najlepšiu šancu nájsť medzi výsledkami hľadania práve vás.

 

PREČO SÚ KĽÚČOVÉ SLOVÁ DÔLEŽITÉ

Kľúčové slová sú prepojením medzi tým, čo ľudia vyhľadávajú a obsahom, ktorý poskytujete s cieľom vyhovieť týmto potrebám. Vaším cieľom je mať poprednú pozíciu v rebríčku vyhľadávačov, aby bola zabezpečená organická návštevnosť vašej webstránky. A od vašich kľúčových slov závisí, akú návštevnosť získate. Ak napríklad vlastníte eshop pre golfistov, môžete si zvoliť kľúčovú frázu „nové kluby“ – nanešťastie však môžu vaše stránky navštevovať ľudia, ktorí vyhľadávajú nový podnik, kam by mohli ísť večer tancovať.

Kľúčové slová sú jednak o vašom obecenstve, ako aj o vašom obsahu. Pretože môžete popísať vašu ponuku jemne odlišne ako ju vyhľadávajú ostatní. Aby ste vytvorili obsah, ktorý má dobré pozície organického vyhľadávania a doviedli návštevníkov na vaše stránky, musíte pochopiť potreby týchto návštevníkov – jazyk, ktorý používajú; druh obsahu, ktorý hľadajú.

Môžete to dosiahnuť komunikáciou s vašimi zákazníkmi, prechádzaním fór a záujmových skupín a tým, že si budete robiť prieskum vašich kľúčových slov s dobrým nástrojom na sledovanie pozícií kľúčových slov.

 

POUŽÍVANIE KĽÚČOVÝCH SLOV NA VAŠEJ WEBSTRÁNKE

Riešením nie je len nabúchať kľúčové slová na vašu webstránku. Tvorba pútavého obsahu je o prinášaní skutočnej hodnoty pre skutočných ľudí, nielen posielanie pokynov do vyhľadávacích robotov.

Existujú základné pravidlá používania kľúčových slov, ktoré by ste mali dodržať. Unikátne kľúčové slová by mali byť zahrnuté do každej podstránky vášho webu v poliach, na ktoré sa automaty a ľudia zvyčajne pozerajú, aby sa opätovne uistili, že máte to, čo hľadajú. Medzi tieto polia môžeme zaradiť nadpisy aj samotný obsah, ktoré vedú k dôležitému bodu: klikať na odkazy, ktoré vašich návštevníkov dostanú na určité cieľové podstránky.

Dajte si vypracovať analýzu kľúčových slov, stačí nás kontaktovať.

 

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Pridajte sa do nášho mailing listu a získajte najnovšie správy a aktualizácie od nášho tímu.

Úspešne ste sa prihlásili na odber