SEO optimalizácia sa snaží prispôsobiť webové stránky tak, aby čo najviac zodpovedali požiadavkám jednotlivých algoritmov, resp. vyhľadávačov. Úspešná SEO optimalizácia spočíva v tom, že vyhľadávače zobrazujú dané webové stránky na predných pozíciách ako vysoko relevantné pre daný odkaz.

Čo je SEO analýza?

Prvý a nesmierne dôležitý krok, ktorý musíte spraviť predtým, ako sa rozhodnete pre SEO optimalizáciu je práve SEO analýza, ktorá slúži na zistenie nedostatkov stránky, a to predovšetkým On-Page faktorov.

Medzi On-Page faktory patria:
• Html kód
• Užívateľské prostredie
• Navigácia na danej stránke
• Odkazy na jednotlivé podstránky
• Textový obsah stránky
• Kľúčové slová

Najčastejšie chyby, ktoré dokáže SEO analýza odhaliť

Najväčším problémom, ktorý sa týka On-Page faktorov, býva nesprávny zdrojový kód webových stránok, no problematické býva i to, ak sú v kóde nevhodne vyplnené metatagy či sú použité nesprávne URL adresy a web neobsahuje podporu pre ich zmenu. V týchto prípadoch, ktoré dokáže odhaliť jedine analýza SEO, je potrebné poradiť sa s odborníkom, resp. programátorom, ktorý sa v danej problematike vyzná. Bohužiaľ, však nie každý programátor je ochotný opraviť cudzí zdrojový kód, takže v tomto prípade sa niekedy postupuje omnoho zložitejšie ako sa na prvý pohľad môže zdať. Medzi ďalšie najčastejšie chyby patrí i zle navrhnuté používateľské prostredie, chybné odkazy či chýbajúce SEO faktory. Úlohou a podstatou SEO analýzy je teda to, že vám dokáže určiť a napovedať, koľko času bude treba na odstránenie všetkých nedostatkov na vašej webovej stránke. Pokiaľ je vaša stránka rozsiahlejšia, treba rátať s tým, že čas na opravu všetkých nedostatkov bude určite dlhší. Okrem toho sa testuje i rýchlosť načítania stránky, ktorá však môže byť tiež nevyhovujúca, no v tomto prípade treba zmeniť javascript, obrázky či iné nastavenia, ktoré spomaľujú načítanie webu. SEO analýza okrem iného podporuje správne zobrazenie webovej stránky na mobilnom zariadení, čo by už v dnešnej dobe mala byť samozrejmosť, keďže na mobiloch či tabletoch trávime mnoho času.

Pokiaľ odhalí SEO analýza chyby vo vašej stránke, pri úprave sa treba zamerať na:
• URL adresy
• Štruktúru daného textu
• Navigáciu na stránke
• Odkazy

Keď sa všetky chyby na vašej stránke upravia, výrazne sa zvýši užívateľský komfort, a teda sa zlepší prehľad na danej stránke, rýchlosť načítania webu a užívateľ sa na stránke už nikdy „nestratí“.

Výhody SEO analýzy

Na základe SEO analýzy je možné navrhnúť kľúčové slová, prípadne zmeniť existujúce kľúčové slová na vhodnejšie. Aj keby ste na prvom mieste vo vyhľadávači, nemusí vám to priniesť úspech, ak sú vaše kľúčové slová nevhodné alebo nevystihujú tému vašej webovej stránky. Vďaka tejto analýze je možné zaistiť aktuálnu pozíciu vo vyhľadávačoch, nájsť chyby, ktoré bránia vašu webovú stránku prechádzať či optimalizovať rýchlosť web stránky.

Translate »

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Pridajte sa do nášho mailing listu a získajte najnovšie správy a aktualizácie od nášho tímu.

Úspešne ste sa prihlásili na odber