Pozrite sa lepšie na niektoré webové stránky. Začali totiž využívať určitého druhu notifikácií, ktoré sú v súčasnosti mimoriadne obľúbené. Možno vďaka nim totiž dosiahnuť lepších konverzií v porovnaní napr. s e-mailom alebo sociálnymi médiami. Používatelia, ktorí odoberajú prostredníctvom prehliadača vaše push notifikácie sa zároveň stávajú aj vašimi fanúšikmi. Push Monkey je aplikáciou, ktorá by nemala uniknúť vašej pozornosti.


Push, Monkey. Push.

Push Monkey je notifikačná služba určená na odosielani push notifikácií predplatiteľom priamo do ich prehliadača. Čím sa Push Monkey líši od ostatných služieb ako napr. Push Crew, Push Assist a Onesignal, je to, že podporuje veľké množstvo rôznych CMS. Namiesto toho, aby bola k dispozícii iba pre WordPress, Joomla a ďalšie platformy, je kompatibilná  skoro so všetkými systémami. Od WordPress cez Magento a WooCommerce až po Joomlu, Shopify, Squarespace, Wix … a podobne.

Okrem toho podporuje široké spektrum prehliadačov a vyhľadávačov.

Prehliadače: Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari a Opera
Zariadenia: desktopy, mobilné a tablety
OS: Windows, Android, Linux a Mac OS (OSX)

Ako môžete vidieť, myslelo sa aj na používateľov Opery a Linuxu čo veľmi oceňujeme.


Čo všetko dokáže Push Monkey?

Tento článok opisuje hlavné funkcie, ktoré ponúka aplikácia Push Monkey. Podobných služieb však existuje veľa. Výber tej vhodnej bude v konečnom dôsledku závisieť od viacerých faktorov a vašich preferencií.


Ceny

Ak si z nejakého dovoliť nemôžete službu, potom vám nemusí trápiť, čo všetko ponúka. Dobrou správou je, že ak s Push notifikáciami iba začínate a máte iba malý počet odberateľov (alebo v prípade, že chcete notifikácie otestovať), Push Monkey je úplne zadarmo. Upozornenia môžete posielať tak často, ako chcete a to až 100 odberateľom. Spoplatnená verzia aplikácie sa týka 2000 a viac odberateľov a je dostupná za 16 USD mesačne. Veľkou výhodou je fakt, že výslednú cenu možno nakonfigurovať spôsobom, že nemusíte platiť viac ako je potrebné.


Možnosti

Push Monkey Notifications

Či už používate bezplatnú verziu Push Monkey, alebo tú najdrahšiu, funkcionalita ostáva vždy rovnaká. Všetky možnosti sú k dispozícii bez ohľadu na to akú verziu máte. Z vyššie uvedeného obrázku vyplýva, že všetky funkcie sú rozdelené do 14 hlavných kategórií. Posielanie obrázkových upozornení je jedinečnou funkciu, pričom ju veľa konkurenčných služieb neponúka. Pre používateľov WooCommerce a Shopify je posielanie obrázkových notifikácií takmer nevyhnutnosťou. Hlavným benefitom však ostáva neobmedzené posielania notifikácií. Služba nie je spoplatnená ako v prípade Push crew a Push-engagement. Push notifikácie sú v podstate konkurenciou pre e-mailový marketing.


Inštalácia je jednoduchá

Push Monkey Notifications

V prípade väčšiny hlavných platforiem podporujúcich doplnky (WordPress, Shopify, WooCommerce a Magento), je inštalácia veľmi jednoduchá. Pre všetky ostatné platformy je k dispozícii kód JavaScript, ktorý stačí vložiť do hlavičky vašej stránky. Ak ste už niekedy vkladali Google Analytics kód, to isté treba spraviť aj s kódom Push Monkey. Je to naozaj veľmi jednoduché.


Používanie Push Monkey

Po potvrdení e-mailovej adresy a vytvorení bezplatného účtu sa môžete prihlásiť do vášho informačného panela.

Push Monkey Notifications

Prvou vecou, ktorú treba spraviť, je nainštalovať Push Monkey. V ľavej hornej časti ovládacieho panela kliknite na tlačidlo Getting Started – How to install.

Push Monkey Notifications

Presmeruje vás to na stránku, kde si môžete plugin stiahnuť alebo skopírovať JavaScript kód. Po inštalácii ste okamžite požiadaní o prihlásenie sa do účtu Push Monkey a prepojenie služby s doplnkom.

Push Monkey Notifications

Vo vašom WordPresse pribudne nová ponuka Push Monkey, ktorá je na nerozoznanie od tej na stránke Push Monkey. Ponúka zhruba rovnakú funkcionalitu a bude závisieť iba od vás, ktorému prostrediu dáte prednosť. My si myslíme si, že to bude váš ovládací panel vo Wordprese.

Push Monkey Notifications


Pridávanie webstránok

Prvým krokom je pridanie webovej stránky. Stačí kliknúť na oranžový banner v hornej časti rozhrania a pridať adresu novej stránky.

Push Monkey Notifications

Vyplňte všetky informácie a uistite sa o tom, že sa zhoduje s webom, na ktorý ste kód, resp. doplnok nainštalovali.

Push Monkey Notifications

Keď máte hotovo, môžete začať posielať notifikácie. Stačí iba nastaviť to, čo používatelia uvidia v pop-up okne, ktoré sa im bude zobrazovať. Prostredníctvom neho budú vyzvaní k tomu, aby sa prihlásili k odberu notifikácií vrátane vášho poďakovania.

Push Monkey Notifications


Posielanie push notifikácií

Po dosiahnutí určitého odberateľov, ktorí prejavia záujem o vaše notifikácie, získate nielen odberateľov, ale aj nových zákazníkov, klientov a priateľov. Oznámenia im môžete posielať dvomi spôsobmi.  Priamo z WordPressu, alebo priamo z aplikácie Push Monkey prostredníctvom voľby Send Notification.

Push Monkey Notifications

Odporúčame druhú možnosť, nakoľko aplikácia je predsa len robustnejšia a poskytuje náhľady vašich upozornení v reálnom čase.

Push Monkey Notifications

Informačný panel aplikácie Push Monkey pridáva možnosť plánovania notifikácií (túto funkciu určite využijete) ako aj možnosť výberu vopred zadefinovaných notifikácií týkajúcich sa určitej kategórie. Tieto funkcie sú samé o sebe veľmi užitočné.


Čo uvidíte vy a vaši abonenti

Ak sa rozhodnete aktivovať upozornenia a odoslať ich, na tomto mieste uvidíte to, čo vaši abonenti uvidia. Predvolený režim Push Monkey možno vypnúť alebo prispôsobiť v nastaveniach. Následne sa v okne prehliadača objaví jedno pop okno. Po prihlásení sa k odberu sa automaticky zobrazí vaša uvítacia správa.

Push Monkey Notifications


Prispôsobenie toho, čo vaši abonenti uvidia

Možno zo začiatku nevyužijete všetky možnosti, ktoré aplikácia ponúka. V takom prípade stačí prejsť do nastavení (General Stettings) kde ich môžete jednotlivo zapnúť, alebo vypnúť. Uistite sa najprv o tom, že máte aktivované dialógové okno Custom Permision Prompt. Má to svoje klady ale aj zápory. Výhodou je, že používateľ uvidí presne to, čo naozaj chcete aby videl. Môžete tak získať jeho pozornosť oveľa lepšie ako v prípade prednastavených hodnôt. Celý proces nastavovania sa tým však mierne komplikuje.

Push Monkey Notifications

Ďalším krokom je úprava notifikačného zvončeka. Tento prvok uľahčuje prihlasovanie ako aj odhlasovanie odberu notifikácií. Za normálnych okolností musíte prejsť do nastavení prehliadača, aby ste notifikácie zakazali (alebo kliknúť na tlačidlo Zabezpečenia URL adresy o ktorom väčšina ľudí ani len netuší).

Push Monkey Notifications

Uvítacie oznámenia sú ďalším spôsobom ako vaše publikum zaujať. Niektorí ľudia si ich vyslovene neželajú, niektorí ich majú radi, pretože sú podľa nich osobnejšie. Ich prispôsobením dosiahnete toho, aby odkaz, na ktorý možno kliknúť, používateľov presmeroval na akúkoľvek stránku, ktorú si zvolíte. Môžete tak nových odberateľov potešiť zľavou alebo bonusom, ktorý môžu získať kliknutím práve na toto upozornenie. Je to úžasná funkcia, ktorú iné notifikačné služby nepoznajú.

Push Monkey Notifications

Navyše, pomocou WordPress doplnku môžete rozhodovať o tom na ktorých stránkach, v ktorých článkoch či kategóriách sa budú pop-up upozornenia zobrazovať. Ak si neželáte, aby sa zobrazovali na hlavnej stránke, jednoducho ich pre túto stránku deaktivujete. Tieto nastavenia sú k dispozícii pod tlačidlom Push Monkey – Categories. Možno tak získať úplnú kontrolu nad taxonómiou vlastnej stránky v súvislosti s pop-up notifikáciami.

Push Monkey Notifications


Pripravený posielať Push notifikácie?

Push Monkey je zaujímavou službou, o ktorú by ste sa mali minimálne zaujímať a otestovať ju. Zatiaľ čo e-mailový marketing je stále populárny, s push notifikáciami možno dosiahnuť oveľa vyšších konverzií. Nemusí vás trápiť, že máte menej odberateľov ako v prípade e-mailu – konverzie vám porastú exponenciálne. Push notifikácie predstavujú skvelý spôsob, ako zvýšiť konverzie na vašich webových stránkach.

Translate »

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Pridajte sa do nášho mailing listu a získajte najnovšie správy a aktualizácie od nášho tímu.

Úspešne ste sa prihlásili na odber