Najlepším spôsobom ako v súčasnosti dosiahnuť lepšie umiestnenie v rámci Google vyhľadávania, je použitie dlhých kľúčových slov. Túto taktiku odporúčajú SEO profesionáli. Dlhšie kľúčové slová sú konkurencieschopnejšie, celkovo výhodnejšie a ich použitie je menej riskantné. Navyše dokážu priniesť rovnaký alebo dokonca väčší počet návštev ako krátke kľúčové slová. Neváhajte preto do takýchto kľúčových slov investovať.

Jednoducho povedané, máte dve možnosti:

MOŽNOSŤ I.

Môžete zacieliť na krátke, populárne kľúčové slová

Ktoré vám zabezpečia napríklad 1000 spätných odkazov a ktorými prekonáte vašu konkurenciu. Následne môžete vďaka takýmto kľúčovým slovám získať napr. 10 000 návštevníkov za deň, (v prípade, že ste na Googli prvý).

alebo

MOŽNOSŤ II.

Môžete zacieliť na niektoré menej populárne kľúčové slová

Napríklad na také, ktoré vám zabezpečia 5 spätných odkazov, ale vďaka ktorým  sa stanete jednotkou v Googli pre každé z nich. Aj takýmto spôsobom možno získať 1000 spätných odkazov. Na ich dosiahnutie však budete potrebovať 200 kľúčových slov (1000/5 = 200). Týchto 200 kľúčových slov vám môže priniesť ešte väčší počet návštev (v porovnaní s jedným krátkym kľúčovým slovom). Týmto spôsobom možno dosiahnuť rovnakú návštevnosť. Je to lepšia voľba z nasledujúcich dôvodov:

Treba mať na pamäti, že konkurencia je veľmi veľká. Každý chce získať pokiaľ možno čo najlepšie umiestnenie s využitím krátkych kľúčových slov (pretože ide o najpopulárnejšie výrazy vo vašej oblasti podnikania). Konkurencia  je čoraz silnejšia a prefíkanejšia. Získali ste 1 000 spätných odkazov, vaša konkurencia – 1100. Získali ste ich 1200, konkurencia – 1300 a tak ďalej.

#1 vo vyhľadávaní na Google

Týmto spôsobom sa ďaleko nedostanete a vaše výdaje prevýšia váš zisk. Na  druhej strane veľmi málo ľudí vie o tom, že je výhodnejšie zamerať sa na dlhšie kľúčové slová.  Veľa spoločností o dlhých kľúčových slovách ani len netuší. Okrem toho je k dispozícii veľmi málo krátkych kľúčových slov, na rozdiel od toho, že existujú stovky dlhých. Aj keby sa niekto zameral na dlhšie frázy, je veľmi malá pravdepodobnosť, že bude cieliť na rovnaké kľúčové slová ako vy. Takže akonáhle získate 5 spätných odkazov pomocou dlhších kľúčových slov, môžete sa stať v Google rebríčku veľmi ľahko jednotkou. Môžete tam zostať dokonca dlhé roky, kým vás niekto iný nepredbehne. To je dôvod, prečo sa neoplatí súťažiť na poli s krátkymi kľúčovými slovami.

Kvôli silnej konkurencii môžete váš boj o umiestnenie (s využitím krátkych kľúčových slov)  kedykoľvek veľmi ľahko prehrať! V prípade, že stratíte svoju pozíciu – ovplyvniteľnú čo i len jedným kľúčovým slovom, vystavujete sa riziku s neblahými následkami na vaše podnikanie či firmu. Na druhej strane, ak ste výhodnú pozíciu dosiahli s využitím dlhších kľúčových slov a niekto vás predbehne, niektoré z týchto dlhších kľúčových slov nebudú mať na vaše podnikanie žiadny vplyv.

Zamerajte sa na dlhšie kľúčové slová

Preto je oveľa menej riskantnejšie zamerať sa na väčšie množstvo dlhších kľúčových slov (a získať tak lepšie umiestnenie v rámci Google vyhľadávania). Pre Google je prirodzenejšie, keď všetky vaše spätné odkazy obsahujú rôzne kľúčové slová s odlišným textom kotvy. Čím prirodzenejší profil sa vám z pohľadu Google podarí dosiahnuť, o to ľahšie sa dostanete na prvé miesta. Bez akéhokoľvek rizika.

Pri kampaniach a budovaní odkazov je preto veľmi dôležité používať rôzne kotviace texty. Táto technika vám pomôže vo vašej snahe získať lepšie pozície (pri relatívne nízkych nákladoch). Okrem toho, dlhšie kľúčové slová majú oveľa vyššiu mieru konverzie, pretože sú konkrétnejšie! Navyše sa vyhnete riziku penalizácie.

V ďalšom článku sa s vami podelíme o ďalšiu tajnú a veľmi silnú zbraň.

Ak chcete, aby sme vás upozornili na nové články, prihláste sa na odber noviniek.

Translate »

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Pridajte sa do nášho mailing listu a získajte najnovšie správy a aktualizácie od nášho tímu.

Úspešne ste sa prihlásili na odber