Zistite, ktoré spätné odkazy sú náchylné na penalizáciu

Rýchla kontrola spätných odkazov nie je ideálnym riešením, ale umožní vám aspoň zistiť, ktoré odkazy na vašej web stránke sú náchylné na penalizáciu. Dôkladnejšej analýze sa však nevyhnete, pričom sa môžete inšpirovať týmto článkom.

Na rýchly a pritom dôkladný audit dobre poslúži aplikácia SEO SpyGlass.
Spustite ju a vytvorte projekt pre svoje stránky. Po zhromaždení všetkých spätných odkazov, prepnite na Backlink Profile > Linking Domains a klinknite na kartu Penalty Risk. Vyznačte všetky domény a stlačte tlačidlo Update Penalty Risk, na vypočítanie rizikovosti odkazov z každej odkazujúcej domény.

Po vyhodnotení domén kliknite na hlavičku stĺpca Penalty Risk. Týmto spôsobom zoradíte domény podľa ich rizikovosti. Podrobnosti o tom, prečo je niektorá z domén považované za rizikovú získate po kliknutí na tlačidlo vedľa percentuálnej hodnoty penlizácie. Zobrazí sa zoznam faktorov s potencionálnym nebezpečenstvom.

off page seo 1

V prípade, že nájdete potenciálne nebezpečné odkazy, môžete ich jednoducho zakázať. Urobíte to spôsobom, že vyberte všetky rizikové prepojenia, kliknite na ne pravým tlačidlom myši a v kontextovej ponuke vyberte Disavow Backlinks. Vo väčšine prípadov sa odporúča zakázať celú doménu.

off page seo 2
Potom prejdite na Preferences> Disavow / Blacklist. Skontrolujte tento zoznam a ak všetko súhlasí, kliknite na položku Exportovať.

Skontrolujte spätné odkazy

Vaše spätné odkazy už nemusia byť aktuálne, môžu sa nachádzať v režime nofollow alebo môžu mať nesprávne kotvy. Treba ich preto pravidelne kontrolovať. Pokúste sa postupovať podľa tohto návodu.

Vytvorte projekt v aplikácii LinkAssistant (alebo otvorte existujúci), importujte spätné odkazy z projektu do SEO SpyGlass, vyberte odkazy, ktoré chcete skontrolovať a stlačte tlačidlo Verify. Vyberte možnosť Scan only current page a kliknite na tlačidlo OK.

off page seo 3
V stĺpci Verification Passed (môžete ho pridať do pracovného priestoru pravým kliknutím myši na hlavičku a výberom položky Verification Passed zo zoznamu) preskúmajte stav každého odkazu. Zamerajte sa na tie, ktoré sa nachádzajú v stave No status (tieto odkazy sa už nenachádzajú na odkazujúcej stránke), skontrolujte stĺpec Tags na Nofollow značky a text v rámci zlých kotiev. V prípade potreby sa obráťte sa na správcov webu so žiadosťou o preskúmanie vášho problému.

Môžete to urobiť priamo z aplikácie. Vyberte partnera vo svojom pracovnom priestore a stlačte tlačidlo Email. Môžete pri tom využiť šablóny pripravené pre tento účel alebo si e-mail vytvoriť sami.

off page seo 4

Vyskúšajte bleskové budovanie odkazov

Činnosti súvisiace s budovaním spätných odkazov sú časovo náročné. Spoločnosť Google predpokladá, že odkazy pribúdajú postupom časom ako aj v dôsledku prirodzeného rozvoja vašej firmy. Môžete si však vyskúšať jednu taktiku, ktorá vám umožní dopracovať sa k odkazom rýchlejšie.

Zaregistrujte si bezplatnú skúšobnú verziu nástroja na monitorovanie webu Awario (budete potrebovať len vašu e-mailovú adresu). Dajte programu vedieť o svojej vlastnej web stránke pridaním vlastných značiek a kľúčových slov (nepoužívajte URL adresu vašej web stránky). Po chvíli uvidíte, že váš informačný panel zaplnia navrhované odkazy stránok súvisiace s vašou firmou a kľúčovými slovami. Vyberte si z nich tie, ktoré zatiaľ neodkazujú na vašu stránku, a obráťte sa na ich správcov webov so žiadosťou na prelinkovanie s vašou stránkou.

off page seo 5

Užasné, však? Ak ste dočítali až sem, môžete sa spoľahnúť na to, že sa vaša stránka posunie v Google rebríčku tým správnym smerom. Vaše dlhodobé úsilie v oblasti SEO (napríklad v podobe výskumu kľúčových slov a budovania odkazov) pracuje pre vás a tieto rýchle SEO tipy vám iba pomôžu zvýšiť návštevnosť vašich stránok.

off page seo 6

Translate »

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Pridajte sa do nášho mailing listu a získajte najnovšie správy a aktualizácie od nášho tímu.

Úspešne ste sa prihlásili na odber